Pojem „Průmysl 4.0“ představuje čtvrtou průmyslovou revoluci ve výrobě a průmyslu. Jedná se o současnou průmyslovou transformaci, kterou charakterizují: automatizace, výměna dat, cloudové a kybernetické systémy, robotizace, velká data (big data), umělá inteligence (AI), internet věcí (IoT) a autonomními průmyslové metody pro dosažení průmyslových a výrobních cílů při vzájemném inteligentním propojení lidských zdrojů, technologií a inovací.

 

Jaké technologické změny Průmysl 4.0 představuje?

Internet věcí (IoT) má co do počtu projektů největší dopad právě na průmysl. Tento segment, Průmysl 4.0., označovaný také jako „Connected Industry“, se týká široké škály vzájemně propojených „věcí“, jako jsou tisková zařízení, strojní vybavení provozních prostor, jeřáby nebo celé důlní komplexy.

Jedním z největších dílčích průmyslových odvětví je odvětví těžby ropy a zemního plynu. Schopnost dálkového sledování a optimalizace těžkých součástí vybavení vyústila v řadu projektů. Příkladem je monitorování vybavení RasGas‘ LNG v Ras Laffanu v Kataru, jež umožňuje výrobci LNG provádět preventivní údržbu svého majetku.

Další oblastí, jež má pro Průmysl 4.0 velký význam, je monitoring podlahových prostor ve výrobních halách. Například německý výrobce potravin Seeberger přesně ví, kde se konkrétní produkty v libovolné fázi výrobního procesu nacházejí, což umožňuje přesné vystopování potravin.

Průmysl 4.0 - největší segment IoT

Průmysl 4.0 – největší segment IoT

 

Co tyto technologické změny klientům přináší?

Nové technologie v segmentu Průmysl 4.0 umožňují klientům společnosti ELLPRO odlišně uvažovat za účelem vytěžení maximální hodnoty a zisku. Řešení Panduit a Belden pro oblast IoT a IIoT (Industrial Internet of Things) lze velmi rychle nasadit, což umožní okamžité shromažďování informací o výkonu zařízení, o jeho stavu i o jeho okolním prostředí.

Panduit a Belden umožňují rychlé nasazení fyzické infrastruktury, sítě IoT pro bezdrátové snímání v síti a umožňuje také integraci požadovanou pro maximalizaci dostupnosti sítě a sběru cenných informací o tom, jak maximalizovat výkon v oblastech jako jsou výroba a průmyslová automatizace, inteligentní budovy a inteligentní bydlení.

Řešení značek Panduit a Belden se vyznačují špičkovou úrovní produktů rozvodných sítí. Painduit navíc nejucelenějším produktovým portfoliem na trhu. Komplexní řešení umožňuje zlepšit efektivitu a agilitu datových sítí díky optimalizaci energie, chlazení, prostoru a požadavkům na konektivitu.

 

Prohlédněte si případové studie v angličtině